Ajalooline Katariina allee on Võru linna roheline „süda". Allee on oma nime saanud Katariina II järgi ning ühendab kesklinna kauni Tamula rannapromenaadiga.
Võru linna ühes vanimas majas asuvas muuseumis saab tutvuda Võru linnaarsti ja Eesti rahvuseepose Kalevipoeg koostaja Friedrich Reinhold Kreutzwaldi (1803-1882) elu ja loominguga. Lauluisa elumajas on ajastu interjöör, õuemajas kirjanduslik ekspositsioon, aidas Kreutzwaldi loomingust inspireeritud kunstiteosed, fotod, raamatute kordustrükid ja tõlked. Tallis on sõiduvahendid ning muinasjuttudest tuttavad etnograafilised esemed. Kreutzwaldi mälestuseks on püstitatud monument Tamula rannapromenaadi äärde.
Tamula järve rand on korrastatud ja varustatud nii riietuskabiinide kui ka erinevaid tegevusi pakkuvate atraktsioonidega. Rannapromenaad algab Tamula hotelli juurest ja kulgeb piki randa Roosisaare sillani. Jalutajatele on puhkepeatusteks mõnusad pink-kiiged, kust on hea partide ja luikede askeldusi jälgida. Roosisaare sillalt avaneb kaunis vaade Võru linnale ja Tamula järvele - eriti päikeseloojangul. Tamula rannapromenaad ja Roosisaar on nii võrulaste kui meie külaliste lemmikajalutuspaik
Kultuurikoja (hoone valmis 1983) info- ja esemerohke muuseumiväljapanek annab põhjaliku ülevaate Võrumaa ajaloost muistsetest aegadest 20. saj. keskpaigani. Interjööridena on sisustatud talutare, kingsepa, orelimeistri töönurgad ja metsavenna punker koos ainulaadse, metsavendade elu Võrumaal tutvustava leiu- ja fotomaterjaliga. Uudistada saab suitsusauna maketti ja teostada virtuaalne saunaskäik. Kultuurikoja galerii on mitmesuguste näituste päralt.
Kunstniku suured, neljale korrusmajale maalitud intrigeerivad pildid elavdavad linnapilti ja kinnitavad, et Võru on Üts ummamuudu liin – uma ja hää! Maalid asuvad Luha 13, Koreli 24, Vilja 20 ja Vilja 4.
1342. aastal rajatud linnus, mis oli vana Liivimaa võimsamaid kaitseehitisi ning millest kujunes keskajal tuntud palverännakute sihtkoht. Siia koguneb ka tänapäeval rohkelt palverändureid. Linnuse Neuhauseni peamajas saad osa ajarännakutest läbi keskaja koos linnuserahvaga.
Üks turistide lemmikpaiku Vana-Võromaal. Piusa Koobaste Külastuskeskuses võib jalutada virtuaalselt Muuseumikoopas, tutvuda AHHAA keskuse poolt valmistatud eksponaatidega, külastada koos giidiga koobaste vaateplatvormi. Siin on põnev interaktiivne muuseum, mille seminarisaalis on võimalik vaadata filme koobaste tekke- ja ajaloost.
Omanäoline vaatetorn, millel on ümber rahvusliku mustriga vöö ja tornis mitmel häälel helisev klavertrepp.
August Teppo oli Võrumaa kuulus lõõtsameister, kelle kodutalust on tänaseks asutatud muuseum. Muuseumis saab näha pillimeistri töötuba, kuid ka sellele ajastule iseloomulikku elulaadi. Näitustegevuse kõrval toimuvad muuseumis koolitused ning kultuurisündmused.
Võrumaal Sõmerpalus asub Euroopa üks suurim statsionaarne motokrossi sisehall Adrenalin Arena, mis pakub aastaringselt soodsaid ning mugavaid treening- ja võistlustingimusi sportlastele, harrastajatele ja entusiastidele.
Võrumaal kõrguv Baltimaade kõrgeim tipp (318 m merepinnast). Mäel asuvast vaatetornist avanevad suurepärased vaated kaunile Lõuna-Eesti loodusele.
Alustades Ööbikuorust, möödudes Eesti sügavaimast, Rõuge Suurjärvest (38m), võid matkata Hinni kanjonini – sälkorgu, kus paljanub ligi 200 meetri ulatuses 5-6 meetri kõrguste seintena liivakivi. Rõuges on palju uudistada – Eesti Ema kuju, Hüdrotöökoda-muuseum, kirikus vendade Kriisade orel, ümbrusele ja järvedele võid heita pilgu Ööbikuoru Külastukeskuse lähedal asuvast uhkest ja omapärasest vaatetornist Pesapuu.
Krabil, vahetult Lätimaa piiri ääres asuval Paganamaal on viis erinevat tähistatud matkarada. Kõik rajad saavad alguse Piiroru pervelt Raadi mäelt, kust võib nautida ka tornist avanevat kaunist vaadet Paganamaa maastikule. Radadel näed ürgmetsailmelist segametsa ja vana kaasikut, teele jäävad Kikkajärv ja Suur-Mudajärv.
Kisejärve maastikukaitsealal asuv 6 km pikkune matkarada kulgeb mööda kunagisi hobuteid ja piki sooservi. Matkarajal võid tutvuda järvederikka maastiku, väärtuslike metsa- ja sookooslustega, näha kobraste tegevusjälgi. Pullijärve 3,6km pikkune matkarada kulgeb ümber Pullijärve. Matkarajal on võimalik tutvuda ümberkaudse loodusega ning Misso piirkonna ajalooga.
Eestimaa lõunatipu looduse õpperaja pikkus on 4,8 km. Lõunatipu looduse õpperada algab Naha talu juurest ning hakkab kulgema riigipiiri vahetus läheduses, mistõttu peab kaasas olema isikut tõendav dokument. Eestimaa lõunatipus jalga maha panna ei saagi, sest geograafiliselt täpne Eesti Vabariigi lõunatipp asub maismaal tähistatud kohast viis sammu eemal, otse keset Peetri jõge.
Tamme-Lauri tamm on pühapuu ning Eesti jämedaim tamm. Tamme ümbermõõt 130 cm kõrguselt mõõdetuna on 8,5 m ja vanust üle 700 aasta. Tugevduseks on tüve õõnsus täidetud raudarmatuurist konstruktsiooniga. Looduskaitse alla võeti tamm 30.juunil 1939.a.
Karula Rahvuspark on Eesti kõige väiksem rahvuspark. Karula maastik on järvederohke, neid on kõrgustikul 60. Karula rahvusparki jääb ka maaliline Kaika kuplistik. Rahvuspargi kõrgeim tipp on Rebasemõisa Tornimägi. Rahvuspargi territoorium on avatud kõigile: peredele, seljakotireisijatele ja loodushuvilistele, pakkudes erinevaid võimalusi puhkamiseks ja matkamiseks.
Liikluslinnaku näol on tegu ainulaadse siseliikluslinnakuga, kus töötavad valgusfoorid ja säravad suurlinnatuled. Keskusest leiad kohviku, vabaõhukino, diskoteegi, spordisaali ja palju muud, mis kaasaegses linnas olema peaks. Lisaks ootavad sind ka vormelirada ja rattasõidu õppeplats. Liikluslinna vahetus läheduses asub Nõiariik, seega kui soovid külastada ja ööbida maailma väikseimas ja erilisemas riigis, siis sea sammud Uhtjärve Ürgoru Nõiariiki. Nõiariigis tutvustatakse sulle nõiariigi valdusi ja jutustatakse legende. Aktiivseid vaba aja tegevusi jätkub terveks päevaks.
Pokumaa teemapark on loodud Edgar Valteri "Pokuraamatu" ja selle nimitegelaste ainetel. Pokude looduslikud prototüübid on tarnamättad. Pokukojas saab näha Edgar Valteri originaalillustratsioone ja õlimaale, tutvuda tema loominguga ja ise pokusid meisterdada. Pokumaa õpperadadel saab aga loodust tundma õppida, külakiigel kiikuda ja osaleda erinevates töötubades.
EELK Urvaste Püha Urbanuse kirik on üks vanim ja ainulaadseim maakirik. Esimesed kirjalikud teated pärinevad aastast 1413, seega on täitunud üle 600 aasta esmamainimisest. Urvaste kirikule ja Uhtjärve ürgorule avaneb lummav vaade läbi Uhtjärve kaldale püstitatud National Geographicu kollase akna.
Värska Veekeskuses voolab mullivannides puhas mineraalvesi. Veekeskuses on: mineraalvee kontrastmullivannid, ujumisbassein, lastebassein, vastuvoolukanal, erinevad veemassaažid, veebaar, mineraalvee lesila, Soome saunad, aurusaun, infrapunasaun, kivikliburada. Samuti kohvik, laste mängutuba, iluteenused, jõusaal, solaarium, hotell ning mineraalveed degusteerimiseks.
Seto Talumuuseumis on võimalik tutvuda XIX sajandi lõpu ja XX sajandi alguse taluarhitektuuri, vanade tööriistade ja rikkaliku käsitööga. Ekspositsioonis on poolkinnine hoov, elumaja, riide-, vilja-, söögiait, laut heinaküüniga, meeste töötuba, varjualused, suitsusaun, potivabrik, sepikoda, rehi ja tsäimaja. Enamus hooneid on originaalid, pärit Põhja-Setomaalt.
2010. aastal alustas Vahtraoru talus tööd Vana Jüri Seebikoda, mis on teadaolevalt ajaloos esimene seebikoda Setomaal. Kojas valmistatakse ökoloogiliselt puhtaid käsitööseepe. Tänaseks päevaks on välja töötatud 40 erinevat seepi.
Seto kultuuri õpituba "Rõivile panek" on naisterahvale seto rõivaste selga panemine ja pää tegemine. Rõivile pannakse üks seltskonna või grupi liige. Riietumise käigus tutvustatakse esemete ajaloolist konteksti ja olulisust seto kultuuris.
Taarka Tarõ Köögikõnõ Obinitsa Seto Seltsimajas pakub teile ehedat seto toitu, lisaks leidub valikus ka soome-ugri ja ukraina sööke. Sõira, pirukaid, leiba ja sooja jooki saab kaasa osta.