Võru - linn, mis räägib lugusid

 

Suvisel ajal leiab aset jutujalutuskäikude sari, kus kogukonna liikmete abil jutustatakse Võru linna lugusid.

JUULI

4.07. Ulvi Mustmaa / "Üte väiku ettevõttõ lugu. 25 aastat ABZ Reise - kohe om mintü ja kohe mindas? Mis om taa ao seen muutunu? Kas reisbüroosid omgi viil vaia, ku kõkkõ saa netist?"

5.07. Agu Vissel / "Võru Toruplatsi säitsmest tulõvigu tunnusmärgist. Kats juttu pikembält, viis kergüisi"

6.07. Rainer Tagen / "Võru linna peokohad läbi aegade- Victoria Baar, Pankuri Pubi, Hundijalg, gaseeritud vee automaat, kaljaputka, Võru restoran, Bevega, Dünastia Grill, Metro, Kõmm Kukla, Tatibaar, Galaktika, Mix, Kodokõnõ, Tiiru Baar, Boschwechter, mahlatsehh, Nukuteater, Rannatare, Capella, Sürpriis, Chicago Baar, Õllepõrgu, Võhandu trahter"

7.07. Ulvi Mustmaa / "Üte väiku ettevõttõ lugu. 25 aastat ABZ Reise - kohe om mintü ja kohe mindas? Mis om taa ao seen muutunu? Kas reisbüroosid omgi viil vaia, ku kõkkõ saa netist? Lõbusampi lugusid reise päält."

 

11.07. Silvi Jansons / Raamatu "Võru linnaruumi lood" tutvustus ja vestlus "Kuis Raidaru Volli Tamula pääl aeroplaane näkk."

12.07. Kadri Ugur / Kuimuudu võrokeelidsen kiräsõnan tandsu om esitet - kas korgõ kunst vai vanakurja kiusatus?

13.07. Siiri Toomik / kõnõlõs Võro liina alostusõst, õt sis tuust, kuis liinaq umal aol lihtsahe tettüs saivaq.

14.07. Kaja-Riina Plumann / Lood, mis ei mahtund linnaruumi, VIGURIQ ja VITSAQ.

 

18.07. Peep Tobreluts / Laas vai klaas: kaemi aknit, korstnit ja ussi. Juttu tulõ klaasiliiväst ja lutipiimäst, jõvvami liina pääle ja kaemi aknit ja ussi. Päält tuud käümist om tõne kaemine aknist ja aknihe.

19.07. Rainer Tagen / Võru linna krimilood läbi aegade - kahtlased tehingud Võru linna loomisel, surm Molotovi kokteili läbi, kasiinosõltlasest korterivaras, kriminaalne võsa, plahvatus kesklinnas, kullavaras, sissemurdmine kaubanduskeskusesse, sõrmejälg ja DNA, võmmid liftis kinni, väljapressimine Juudi pargis, kriminalistil niidiots peos, põgenemine arestimajast, Rogosi mehed vanas Võru vanglas, kriminaalne redel.

21.07. Kalle Jõgeva / Võru linna 6 kõige tähtsamat asja ja muud võrukeelset juttu.

 

 

Videolood Võru linna põnevatest kohtadest leiad lehekülje lõpust. 

 

Võru on "üts ummamuudu liin" (üks omamoodi linn). Omanäolise tänavavõrgu ja madalate puumajadega linnasüda võlub külastajaid igal sammul, seega parim viis linna olemust tabada on teha üks pikem jalutuskäik. Jalutuskäiku on seotud nii ajalooliselt kui ka kultuuriliselt olulised objektid, millest igaüks kannab edasi Võru linna jaoks olulist lugu. Igal võrukal on oma nägu ja oma lugu, see midagi, mis seob ta selle paiga külge ja paneb uhkusega oma kodulinnast rääkima.