Viimatise suure muudatuse ajal valdade elus sündis Võrumaa suurim vald - Võru vald, kuhu kõik midagi kaasa tõid.

Sõmerpalu kandi hakkajad põllumehed tõid kaasa teadmised, kuidas saada häid saake. Vabal ajal tehakse kõvasti sporti, siinmail asub maakonna üks võimsamaid spordirajatisi, motomeeste meka Adrenalin Arena.

Lasva rahvas jagab oma teadmisi põlismetsadest ja soodest. Vanast osatakse siin teha uus - Lasva vanast veetornist on saanud ainulaadse klavertrepiga galerii, tornile on peale maalitud rõõmus ja armas rahvuslik vöömuster.

Vastseliina vaprad mehed ja naised teavad kõike piiridel elamise rõõmudest, muredest ja ohtudest. Võimsana kõrguvad Liivimaa ja Pihkvamaa piiril Vana-Vastseliina piiskopilinnuse varemed. Siinses elamuskeskuses ja palverännumajas oled kesk ajalugu ja legende.

Orava omad võivad õpetada, kuidas naabrite setodega hästi läbi saada. Neil olid „kaasavaraks“ ainulaadsed Piusa koopad - heledas liivakivis olevad vanad kaevanduskäigud, ja põnevad Ilumetsa meteoriidikraatrid.

Nimeandja, endine Võru vald, ümbritses võruna „tuud ummamuudu rõngaliina Võrro“, nii suhtub nüüd kogu suurvalla rahvas jätkuvalt austusega liinatsuradesse. Siinmail armastatakse ja hinnatakse pärandit, Loosu külas olev August Teppo lõõtsamuuseum jäädvustab ja väärtustab pillimeistri elu ja tegevust.

Võru vallas on avarust pilgule ja mõttele. Minevikku meenutavad mõisad: Sõmerpalu, Linnamäe, Väimela. Võru vallas on palju matkaradasid, mis pakuvad rahuldust nii kiirematele kui ka aeglasematele kulgejatele: Kubija parkmetsa valgustatud rajad, Kirikumäe matkarada, Piusa jõe ürgoru matkarada ja paljud teised. Võimalusi on tegelda ka uuema aja harrastustega – mängida kettagolfi, sõita hõljukitega, surfata, seigelda kanuumatkadel. Talvenautlejad saavad lumelaua ja mäesuuskadega alla laskuda Kütioru nõlvadelt või nautida tuubitamist Veemäe Puhkepargis. Majutus ja toitlustus on iseenesest mõistetavalt ainult heal tasemel.

Võru vald ootab, et lahedat puhkust pakkuda!   

Sobivate ettevõtete filtreerimine

Otsingu tulemusel leidsime vasteid: 26. Näitan korraga

Reisitrajektoor kaardil