Võru on üks Eesti kaunimaid linnu! Loodi ta 1784. a. moodsa, kaasaegse linnana, plaanile kanti laiad, sirged, täisnurkselt ristuvad tänavad, kust avanesid vaated järvele ja keskplatsile. Ainulaadne säilinud tänavavõrgustik ja armsad madalad puumajad pakuvad nostalgilist äratundmisrõõmu, kodust tunnet.

Kunagisest turuplatsist ja haljasalast sai 2019. a. renoveerimise järel uus, modernselt huvitava kujundusega avatud keskväljak. Siit viib kaunis Katariina allee Tamula järve äärde rannapromenaadile ja linnaparki, minejat jälgib pronksine Katariina II (J. Soans, 2014). Linnapargis hoiab linlaste ja külaliste tegemistel silma peal väärikalt kaljurahnul istuv Lauluisa Kreutzwald (A. Adamson, 1926).

Et külaline ei eksiks ja näeks ikka ära kõik vaatamisväärsused, on need kantud jalutuskäigukaardile. Keskväljakul ringi vaadates jäävad kohe silma luterlik  (1793) ja õigeusu kirik (1804), Võru linna esimene hoone, kunagine mõisamaja, nüüdne riigigümnaasium, väärika arhitektuuriga pangahoone (1938).

Võrulane on uhke oma ajaloole, aga pole minevikku kapseldunud. Võru on pidevas muutumises! Remonditakse tänavaid ja maalitakse maju: nelja korrusmaja otsaseinad on saanud vägevad Navitrolla taiesed. Kujundatakse uusi parke – Kreutzwaldi park, Kesklinna park ja Juudipark on saanud uue kaaslase – Koreli oja kaldale rajatud, huvitava haljastusega, rohkesti liikumisvõimalusi pakkuva uue roheala. Võru noorte soovide järgi kujundatud skatepark on vinge ja vahva. Oma park on isegi lemmikloomadel. Linnaruumi järjepideva kujundamise eest on Võru pälvinud mitmeid tunnustusi. Silme ees on kuvand Võru linnast kui koduaiast, kus hingelt ikka veel maainimesest võrokene ja tema külaline tunneksid end hästi.

Võru on parim paik puhkuse veetmiseks nii suvel kui talvel! Sobiliku majutuskoha leiab nii üksildane uitaja kui ka lastega pere. Arvukad toidukohad pakuvad südamega valmistatud maitsvat rooga. Linnasüdamest vaid 8-minutit autosõitu ja juba ollakse Kubija mändide all valgustatud suusa- ja matkaradadel, välijõusaalis. Ei puudu ka moodsad spaa-puhkuse võimalused.   

Võru asub madalal orundis ja siit ümberringi kaedes tekib ahvatlevaid minekumõtteid! Haanja ja Rõuge suunal on see minek ikka üles, ikka kõrgemale, lausa Suurele Munamäele välja! Vastseliina poole sõites viib hea tee Setomaale, kus arhailine ja tänaseni elav seto kultuur elamusi ja üllatusi pakub. Lasva suunal ootavad marja- ja seenerohked metsad. Antsla poole sõites rõõmustavad silma avarad põllud, korras talukohad, mõisad ja pargid.

Õhtuks Võrru tagasi jõudes võib istuda kohvikus, jalutada parkides, käia muuseumides või galeriides, põigata mõnele kontserdile, uurida kultuurikalendrist, kuhu homme minna. Võrus toimub alati midagi! Populaarsed on lastefestival, pärimustantsufestival, muusikafestivalid, linnapäevade kontserdid. Spordisündmuste kalendrist leiab sobiliku sündmuse nii proff kui ka harrastaja.

Võrokeste elutervet huumorimeelt kannab ka linna tunnuslause Üts ummamuudu liin. Seda omamoodi olemist rõhutavat määratlust sobib pruukida igal elujuhtumil - siis, kui võrokesed omaenese talupoeglikus tarkuses on nutikalt käitunud, aga ka siis, kui nad pole seda mitte teinud.

 

 

Sobivate ettevõtete filtreerimine

Otsingu tulemusel leidsime vasteid: 14. Näitan korraga

Reisitrajektoor kaardil

$("#setStart").fancybox({ 'modal' : true });