Väärika ajalooga Mõisa ait pakub Võru südames värskeid maitseid

Võru peatänava mõnusas sopikeses pesitsev Mõisa Ait pakub rändurile öömaja ning sööjaile tugeva kõhutäie, pidulistele aga lustakaid elamusi.
Just nende viimaste ootuses broneeriti jupike aega tagasi sünnipäeva pidamiseks laud. “Leppisime telefonis juba kokku, et palju külalisi tuleb ning mis lauale panna, kui jutt läks nende saabumise ajale. Kuulsin, kuidas nad omakeski arutasid, et noo, mis me siit Rakverest ikka sõidame, vast paarkümmend minutit - alustame kell kuus! Pärast saime kõik ikka tükk aega naerda, sest nad olid mõelnud minna Rakvere külje all Vokal asuvasse Mõisa aita,” naerab Võru Mõisa aida külalistemaja ja pubi peremees Janek Eks. Nii said ka võrukad teada, et siinsel väärika ajalooga majal on nimekaim. “Rohkem pole meid segi aetud - asume üksteisest nii kaugel,” muigab Janek.


Väärika ajalooga Mõisa ait Võru südames

Kui vanal moel enam ei tööta, proovi teisiti

Kui pubi 13 aasta eest uksed avas, plaaniti päeval pakkuda süüa, õhtuti ja nädalavahetuseti aga tantsimisvõimalust. Pakutigi - siin tuuritasid Karl Madis, Anne Veski ja teisedki armsad eesti artistid. “Siis läksid tegusad mehed järjest Soome tööle. Meil istus saalis 40 naist, keda keegi enam tantsima ei kutsunud. Ligi aasta üritasime hoida, aga uksemiinused läksid nii hulluks, et pidime midagi muutma,” jutustab Janek ajast, mis omal moel on sarnane praegusega. “Saime tol korral hea õppetunni. Kui ühtmoodi ei tööta, tuleb proovida teisel moel hakkama saada,” märgib ta.

Maja toonane omanik oli nõus hoone müüma ning see andis investeerimiskindluse. “Meil oli kahe korruse peale üle saja istekoha, pubi jaoks on seda liiga palju. Nii ehitasime teisele korrusele külalistemaja. Puhtalt julguse ja katsetamise asi - ega teadnud siis ja ei tea ka nüüd, mis tulevik toob,” muigab Janek. “Ega sellist nalja ole enne olnud, et kogu elu seisab! Aga nüüd on see käes ja tuleb kuidagi hakkama saada.”
 Autoasjandust õppinud Janek sai kõrtsipidamise ristsed Vana-Vastseliinas Piiri kõrtsis, sealt edasi tuli legendaarne Boschwechteri kõrts Võrus Tamula järve ääres, Võhandu Trahter ning selle järel Mõisa  Ait. “Mulle meeldivad inimesed, suhtlemine ja hea muusika, eks seepärast nii ongi läinud,” märgib Janek.

 

Mõisa Aida pubi oli valitseva kriisiaja tõttu tükk aega suletud, nüüd aga oodatakse külastajaid taas häid roogasid nautima. “Kõik asjad, mis tahtsid pubis ja külalistemajas kõpitsemist, said sel ajal ära tehtud.
Nii sai sel ajal üle vaadatud ka pubi menüü. Peremees muigab, et kui mõned söögid tulevad ja lähevad, siis üks väärikas roog on algusest saati püsinud menüüs. “Juustupaneeringuga šnitsel on suur, maitsev ja hää - seda on läbi aegade alati küsitud ja eks küsitakse edaspidi ka!” Janeki enda lemmik on aga malmpotis hautatud lambaliha. See, mis kahvliga võttes mõnusalt laiali pudeneb. Mine ja proovi järele, mis Mõisa aida külluslikust menüüst Sulle kõige rohkem maitseb!

Mõisa ait ootab Sind Võrus Jüri tn 20c, vaata ka www.moisaait.ee
Pubi päevapakkumistega saad kursis olla läbi nende veebikodu FB Mõisa Ait

Mõisa Ait
Jüri 20C, Võru
Tel:  +372 782 5587
E-post: info@moisaait.ee

Tekst: Grethe Rõõm
Fotod: Mõisa Ait

Artiklitesarja Kohalikule tegijale VUNKI MANO on ellu kutsunud Võrumaa Arenduskeskus.
Projekti rahastatakse EL Euroopa Regionaalarengu Fondist meetme tegevuse 5.4.2. „Piirkondlikud algatused tööhõive ja ettevõtlikkuse edendamiseks” raames.

Reisitrajektoor kaardil

$("#setStart").fancybox({ 'modal' : true });