Antsla vald sai viimasel liitumisel kaaslaseks vaid ühe naabri - Urvaste. Kahekesi seistakse nüüd vapralt Võrumaa läänepiiridel! Jõudu ammutatakse  väga võimsalt, väga vanalt ja väärikalt 8-meetrilise ümbermõõduga Tamme-Lauri tammelt. Pokumaal ei peeta alandavaks kummarduda maadligi pokudelt nõu küsima. Aastasadu seisab Uhtjärve kõrgel kaldal Võrumaa vanimaid ehitisi Urvaste kirik. Nii vägeva auraga paigad on siinse rahva muutnud meelekindlaks, loominguliseks ja visaks. Siinkandis oli kunagi palju mõisaid, muistset jõukust ja suursugusust aitab meenutada Vana – Antsla. Talupoeglik tarmukus ja sisemine uhkus aitasid ellu jääda minevikus ja toetavad rahvast ka nüüd.

Võrumaast ja kogu Eesti riigistki jääb siinsetele ettevõtlikele inimestele väheks, ambitsioonikalt on rajatud salapärane Uhtjärve ürgoru Nõiariik. Iidseid pärandkultuurmaastikke ja ainulaadset kuplistikku kaitseb Karula rahvuspark.

Siia valda on lastega pered lausa kohustatud tulema, sest siin ootavad laste loodusrada-mänguväljak Karula rahvuspargis, Pokumaa matka- ja õpperajad lastele ja muidugi ahvatlev liikluslinn Uue-Antslas. Antslakad muudavad oma linnakese igal aastal augustis suureks ja rõõmsalt kärarikkaks Hauka laadaks. Ei jää keegi majutamata ja söötmata-jootmata. Iseäranis, et kogu Võrumaal on au sees kohalikust kraamist valmistatud puhas ja tervislik toit.

Antsla vald ootab peresid, et suurtele ja väikestele tegevust pakkuda!

Sobivate ettevõtete filtreerimine

Otsingu tulemusel leidsime vasteid: 7. Näitan korraga

  • 1
  • 1

Reisitrajektoor kaardil