Reisitrajektoor kaardil

UMA MEKK-  Võrumaal armastusega valmistatud toit!

Võrumaa toidul on uma ja hää mekk. Aus, traditsiooniline, pisut nostalgiline ja äratuntav! Just selliselt maitsevad suitsusaunas suitsutatud liha, kuldkollane sõir, koduleib, karaskid, kiisla, kanepitemp, kasemahl ja paljugi muud vaid Võrumaa taludes ja toidukohtades. Võrokesed jagavad oma külalistega parimaid palasid meie metsades ja põldudel kasvanud kraamist võimaikult värskelt, tervislikult valmistatuna ja kaunilt esitletuna. Toidu maitses on oma osa heal seltskonnal, õdusal õhkkonnal ja mõnusalt veedetud ajal.

Võrumaa talusid ja toidutootjad külastades saate talu tutvustustel, töötubades, degusteerimistel, kodustel söömaaegadel ja väikestes talupoodides aimu armastusest ja hoolest, millega toit meie lauale jõuab. Külalistele avatakse oma kodu, rikkalik traditsioonide varamu, süda ja mõtteviis.

Parimad toorained, road, toidutooted ja joogid kannavad kaubamärki UMA MEKK.

UMA MEKK menüüsid tasub küsida kõigist Võrumaa toidukohtadest. UMA MEKK toodetest on suurim valik Võrumaa Toidukeskuses ja Maksimarketis.

Võrumaise toidu retseptid leiad Võrokõisi köögi-ja söögiraamatust.UMA MEKK on LEADER meetmest rahastatud projekt, mille eesmärgiks on tunnustada põllumeest, ettevõtjat, toidutootjat, igat tublit maaharimise ja toidulauaga seotud töötegijat.

2009.a. alates on korraldatud  koolitusi: suitsuliha, juustu ning saia-leiva teemal, osaletud koos ettevõtjatega ühiselt UMA MEKK telgis Maamessil, UMA PIDOl, Vastseliina laadal, Võrumaa Talumeeste Päeval, Eesti Talupäevadel Jänedal , Võru Linna Päeval, Põllumajandusmuuseumi Sügisnäitusel, Maarjalaadal Tartus, Paunvere ja Lindora laatadel.

Projekti raames on teostatud uuring, mille käigus kaardistati Võrumaa ja Võrumaa koostööpiirkonna väiketoidukäitlejad, saamaks ülevaadet väiketoidukäitlejate valdkondadest, paiknemisest ning tootmise, esmase töötlemise ja turustamisega seotud probleemidest ning võimalikest lahendustest väiketoidukäitlejate nägemuses

2010. a. sügisest on UMA MEKK saanud Võrumaa päritoluga toidu kaubamärgiks.

Kontakt: 
umamekk@voruleader.ee


$("#setStart").fancybox({ 'modal' : true });