Ööbikuoru Villa 

“Me restoran Andreas oli varakevadel veel kinni, kui üks mees palus võimalust korraldada õdusa õhtusöögi kahele. Mõnusad road, lõpetuseks tort. Neil oli kallimaga kohtumise aastapäev. Hiljem selgus, et sel õhtusöögil palus ta oma kallima kätt!”

Rõuge järvede kaisus asuv Ööbikuoru villa ongi romantikute rahusadam. Luksuslik pesa, mille ümber plahvatavad kevadel õitsele toomingad, suviti laksutavad ööbikud ning järved loksutavad laisalt laineid kaldale.


Vaade Ööbikuoru villale. Foto Martin Mark.

“Rõuge on kõige ilusam koht siin Eestimaa nurgas!” muheleb Ööbikuoru villa peremees Alar Hõim. Ta ei pea oma sõnade tõestuseks pingutama. Seitsmejärvemaa Rõuge võlub. Nagu ka hubane Ööbikuoru villa.

Tegelikult hakkas villa pererahvas Karin ja Alar kümne aasta eest ehitama endale suvekodu. Alari juured on Võrumaal, seepärast.

“Ostsime maja nagu põrsa kotis - müüjal polnud lihtsalt võtmeid! Tulime siia teadmisega, et uks tuleb maha lõhkuda. Aga enne kui jõudsime hakata lammutama, tuli naabrinaine ja ütles, et ei-ei, lõhkuda pole küll vaja, tal on võti olemas!” jutustab Alar, ja lisab: “Head suhted naabritega on nii olulised, sest iial ei tea, millise ukse nad võivad aidata avada!”

Karini ja Alari esimene suvi Ööbikoru Villa pererahvana. Foto: Grethe Rõõm

Uks sai toona tänu naabrile lahti, ent suvekoduplaan lendas väga ruttu uppi. Selgus, et ahjud ja korstnad on nii läbi, et kütta pole selles majas võimalik. “See oli hetk, kus meil oli maja nagu kelder, sest kütta lihtsalt ei saa. Otsustasime võtta ette põhjaliku remondi. Sellest kasvas mõte, et me ei hoia seda siin ainult endale, vaid teeme uksed lahti ka teistele,” meenutab Alar.

 


Foto: Grethe Rõõm

Investeerimisotsusele aitasid peremehe sõnul kaasa kaks olulist asja. “Käisime Rõuge järvel paadiga sõitmas. Kohtasime seal kalameest, kes ulatas meile koti kaladega - et tal on endal juba piisavalt, võtke endale! See lahkus võlus!” Teine seik, kust paistab rõugelaste hoolivus, pärineb ühest veepeole ja paadirallile järgnenud päevast, kus kohalikud, teiste hulgas toonane vallavanem ja ta abi, koristasid peoala. “See on vägev, kui tajud, et siin päriselt hoolitakse!”

Suitsusaun, vaimud ja kontserdid

Ööbikuoru villa kaks maja on külastajaile avatud küll aasta läbi, ent põhiline külastushooaeg on suvel. “Praegugi oleme lahti: ühes majas on üks pere, teises oleme ise,” jutustab Alar ja naerab, et tänu maailma vallutanud viirusele on nad esimest korda oma perega saanud siin nädala olla koos. Ja see on hea! “Muidu on ikka nii, et ma toimetan villa igapäevaasjadega, Karin tegeleb töölepingute ja muu paberimajandusega.”


Alar ja Karin lastega. Foto Grethe Rõõm.

Alar usub, et head kriisi ei saa raisku lasta, praegune aeg utsitab avaramalt mõtlema ja märkama.
“Sätime praegu oma toimetamised nii, et külalised on omaette, kellegagi kokku ei puutu. Toad jagame ka nii, et kui minnakse välja, sinna tuppa kedagi kolm päeva ei pane,” jagab ta.
Abikaasaga kahekesi toimetades siiski kuigi kaugele ei jõua. Nii on villas vastavalt vajadusele abis armsad inimesed. “Meil on töötajatega väga vedanud! Küsime ju ikka klientidelt tagasisidet, ja nii sageli märgitakse me töötajate sooja ja asjalikku suhtumist!” tunnustab peremees.

Alar usub, et sel suvel rännatakse palju Eestis. Siin on avastada nii palju imelist! Ja muhedat!
Kõike seda jagub kuhjaga ka Ööbikuoru villasse. Alar naerab mürinal, kui räägib lugu seltskonnast, kes nautis suitsusauna. Ühel hetkel tundus neile, et saun võiks olla soojem ja nad tegid uuesti tule kerise alla. “Päris kiiresti sai selgeks, et sel saunal pole ju korstent! Ruttu said halud kerise alt välja, ja sama kiirelt sai läbi ka saunaõhtu.”
Kiirus(tamine) mängis peaosa ka sel korral, kui üks lätlastest paar võttis puhkusesuuna villasse. “Tol ajal oli me juriidiline aadress veel Tallinnas me kodus. Kõpsti! olid nad ühel hetkel seal ja küsisid, et nii, kus see villa teil siin on? Õnneks läks nii toredalt, et naerda saime kõik, ja nad võtsid suuna Rõugesse ning puhkasid siin mõnuga.”

Ent teps mitte alati ei sünni lustakad lood argistest tegemistest. Vahel loovad neid suisa üleloomulikud jõud. “Esimesel aastal tundus töötajaile, et vahel kostab meil siin hääli, millele pole loogilist seletust. Maja perenaine ütles, et tuleb kutsuda vaimude väljaajaja. Kutsusime. Mees tuli, ja paar tundi hiljem, kui ta oli oma töö lõpetanud, rääkis, kuidas üks väga vana paar oli oodanud teda siin, et nad saaksid temalt juhatuse edasi liikuda. Ja ta oligi nad edasi juhatanud - tema sõnade järgi kõndinud nad käsikäes siit minema,” naerab Alar.

Eks vahel kostab villas mõni kummaline heli nüüdki. Enamasti on sellele siiski seletus. Seda, milleks praegune kriisiaeg hea on, Alar veel seletada ei oska. Küll teab ta, et selles on tugev kutse elule. Päriselt elamisele.
Sellele aitavad kaasa Ööbikuoru villas toimuvad kontserdid. Kindlus, millal saab siin tänavu suvel nautida Marek Sadama, Tanel Padari ja Jaan Tätte kontserte, tuleb siis, kui viiruseoht on läbi. Tegutsemislust Alari silmades ei jäta kahtlust - need kontserdid tulevad! Ja põnevat muudki!


Maarja-Liis Ilusa kontsert Ööbikoru Villas. Foto Martin Mark.

Ning praegu püsime kodus, eks! Aga isegi kodus olles saad sa oma kallimat (ja temaga koos ikka ennast ka - sest kõige paremad kingitused on ju need, millest ka ise osa saad, eksole!) rõõmustada Ööbikuoru villa kinkekaardiga! Kujuta ette oma kallima rõõmu, kui ta kuuleb, et kui see pöörane aeg saab läbi, ootab teid mõnus puhkus Rõuges! 
Kinkekaardi ostmiseks kirjuta Alarile: villa@oruvilla.ee

Et selle kõigega kursis olla, hoia silm peal Ööbikoru villa FB konto @oruvilla 

Ööbikuoru Villa 
Tiidu küla, Rõuge vald, Võrumaa 
Tel:  +372 50 99 666
E-post: villa@oruvilla.ee

www.oruvilla.ee

Tekst: Grethe Rõõm

Artiklitesarja Kohalikule tegijale VUNKI MANO on ellu kutsunud Võrumaa Arenduskeskus.
Projekti rahastatakse EL Euroopa Regionaalarengu Fondist meetme tegevuse 5.4.2. „Piirkondlikud algatused tööhõive ja ettevõtlikkuse edendamiseks” raames.

 

Reisitrajektoor kaardil

$("#setStart").fancybox({ 'modal' : true });