Võrumaa suusarajad ja kelgumäed ootavad lustima

8. jaan 2013

Võrumaa talve toredad tegemised võluvad ja vallutavad


Turismiettevõtjatel on hea meel, et lumi taeva ei jäänud, vaid varakult piisavas koguses maha sadas. Juba on sisse sõidetud suusarajad ning ette on valmistatud kelgumäed.

Adrenaliini ja kiirust harrastavatele mäesuusatajatele ja lumelauduritele on rõõmustav uudis – Eesti järsim mäesuusanõlv Kütiorus on juba avatud. Suusarajad Võrus Kubjal, Haanja Spordi- ja Puhkekeskuse juures on juba avatud ning nende puhul on hea, et suusatada saab hilisõhtuni, sest rajad on valgustatud. Kui lumeolud veelgi paranevad, siis sõidetakse rajad sisse ka suusatrassile Võru-Kubja – Haanja. Võrumaa kaugeimas nurgas – Missos, on olemas uued tasuta suusarajad Pullijärve Puhkekülas.

Võrumaa kelgumäed koguvad populaarsust – Võru linna läheduses Kasaritsa külas saab Veemäe Puhkepargis lumetuubidega mäe otsast alla kihutada mitmel erineval rajal ning Punkrimäe Kelgumäel Metsavenna talus saab veeta pere ja sõpradega terve päeva. Punkrimäel saab kelgutada erinevate kelkude, saanide ja tuubidega ning neid on kokku üle paarisaja. Samal ajal töötab ka talu Söögimaja, kus saab sooja teed ja kehakinnitust.

Rõõm on tõdeda, et teist aastat on Võrumaal taas korralikumad liuväljavõimalused – liu- ja hokiväli on Rõuges koolimaja taga, Metsavenna talus Vastse-Roosa külas, Kurgjärve Spordibaasis ja Kiidi talu talvepargis Rõuge vallas. Kiidi talu talvepark on ka Stash Park ehk lumelauapark neile, kes armastavad hüppeid ja trikitamisi lumelauaga. Lisaks suusaradadele ja uisuväljale on ka püürhäll ja kelgumägi.

Ent talvised rõõmud ei piirdu ainult suusatamise ja kelgutamisega. Võrumaa metsad ja matkarajad ootavad avastamist ka talvisel ajal ja nii näiteks teeb räätsa- ja hingamismatku Mooska pererahvas Haanjamaal, veidi elamuslikumaid matku teeb Haanjamatkad.ee meeskond ja adrenaliini pakub Orav Rattas kui on soovi köitega Suure Munamäe vaatetornist alla laskuda. Uusim teenusepakkuja aktiivse puhkuse valdkonnas on Kagu-Eestis tegutsev Loodusturismi meeskond, kes teevad lisaks matkamisele tõukekelgu- ja räätsamatkasid.

Võrumaal pakutakse veel üht toredat võimalust ja seda saab teha ka ainult talvel – nimelt Kennel Skylinedog pererahvas Haanjamaal Leoski külas pakuvad võimalust sõita koerarakenditega ning tähtis info külastajale – ise tuleb seda rakendit juhtida. Aga kes tahab mõnusat talveilma nautida, siis Tamula Tallid Vana-Nursi külas seda just pakuvadki – istud tekkidega kaetud mõnusas saanis ja lased suure töö hobustel teha.

Mootoritega sõiduvahendite fännidele teadmiseks, et ka talvisel ajal saab ATV-matku ette võtta Sepa talus ja Tulevikumetsa ATV-ga. Sõmerpalus Adrenalin Arenal saab talvisel ajal motokirge rahuldada ning kel endal mootorratast pole, siis kohapeal on võimalus see ka rentida.

VAATA TALVISTE TEGEVUSTE  KOHTA EDASI SIIT  või vaata trükist Vorumaa talvised tegemised 2012-2013

Kui suusatamisest ja kelgutamisest väsinud, siis lõõgastuda ja veemõnusid nautida saab Kubija hotelli spaa- ja saunakeskuses ning kes tahab tõsisemalt ujumistreeninguid teha, siis õige pikkusega bassein on Väimela Tervisekeskuses.

Talvisel ajal töötavad ka muuseumid, nädalavahetusel pääseb ka Võrumaa Muuseumi ja Fr. R. Kreutzwaldi Memoriaalmuuseumi näitusi ja väljapanekuid uudistama. Nädalavahetustel näeb lumist Eestimaad Suure Munamäe vaatetornist ja uudistama saab minna Piusa koopaid ja külastuskeskust.

Vastseliina Piiskopilinnuse külastuskeskus ootab külastajaid ka talvel – teisipäevast laupäevani. Pokukotta pääseb sellel talvel ettetellimise korral.


Kõigi ettevõtjate avamisaegu ja hindu soovitame vaadata kodulehtedelt ning suusarajad ja kelgumäed töötavad vastavalt lumeoludele, seega kui lund vähemaks jääb, tasub ka see info enne tulekut järele vaadata.

Võrumaa talvepuhkuse informatsiooni ja üritusi leiab kodulehel www.visitvoru.ee .

Võrumaa talvepuhkuse võimalusi tutvustab läbi talvehooaja  MTÜ Võrumaa Turismiliit projektiga „Võrumaa võlub ja vallutab!“ Võrumaa Partnerluskogu Leader meetme toel.